ПИТАННЯ ДО ДИТЯЧИХ ПСИХОЛОГІВ, ЯКІ ВИ ХОТІЛИ ЗАДАТИ.  https://wkrolik.com.ua/pitannya-do-psixologa/ 

Як підготувати дитину до дитячого садка, чи потрібно допомагати йому з уроками і як бути з дитячими ревнощами? BeautyHack задав п'ятьом психологам питання, які хвилюють кожного з батьків.

Лариса Суркова Психолог, кандидат наук, автор 15 книг

ЯК НАВЧИТИСЯ НЕ ЗРИВАТИСЯ НА ДИТИНУ?

Ви можете миттєво придушити агресію: штовхнути подушку, вмитися, випити води, клацнути гумкою по руці. Але це не вирішить проблему — потрібна внутрішня рефлексія.

Знайдіть причину в собі. Подумайте, що відчуває малюк, коли над ним стоїть величезний людина з ременем? Він вас боїться! Найчастіші причини таких зривів: конфлікти всередині сім'ї, коли мама злиться на тата і виливає злість на дитину; втома; п'є батько. 

ЧИ МОЖНА ДЕМОНСТРУВАТИ СВОЇ ПОЧУТТЯ ПРИ ДІТЯХ?

Можна і потрібно! Особливо це важливо у вихованні дівчаток.  Здорово, якщо тато доглядає за мамою, обіймає її, дарує квіти. Так дочка зрозуміє різні функції обох батьків.

Якщо хочете, щоб вона виросла жіночною, не лайте її за те, що вона взяла помаду і нафарбувала губи в три роки.

ЧИ ПОТРІБНО ДОПОМАГАТИ ДИТИНІ З УРОКАМИ?

Школа — не для батьків. Вони своє вже відучилися, але при цьому продовжують боятися поганих оцінок своїх дітей. Ось вам невдалий сценарій: мама прийшла додому з роботи і замість того, щоб дізнатися, як у дитини справи, вона видає: покажи уроки! Школа — це часта причина сімейних конфліктів. Віддайте відповідальність за навчання дітей. Вони повинні розуміти, що ніхто цього не зробить за них. Найчастіше буває, що дитина спить, а батьки будують за нього кораблі.

ЯК НЕ ВИРОСТИТИ ДИТИНУ-ЕГОЇСТА?

Часто мами нехтують своїми бажаннями і потребами на користь дитячих. Це не вірно! Дитина повинна знати, що у батьків теж є свої інтереси, які за важливістю не поступаються дитячим. Це ж стосується і покупок: дитина не повинна бачити, що ви економите на себе, намагаючись дозволити йому все, що він хоче.

Батьки можуть не надавати значення своїй роботі на тлі турбот про дитину.

Виходить ситуація, коли на ранок до малюка приходить вся сім'я, включаючи бабусь і дідусів, його справами цікавиться вся рідня, а малюк може при цьому не знати, де і ким працюють мама з татом. Я часто з цим стикаюся.

Діти повинні знати про всі досягнення сім'ї, але не потрібно говорити про кар'єрний ріст або поліпшення матеріального становища на тлі невдач інших людей.

ЯК ПРИЩЕПИТИ ДИТИНІ САМОСТІЙНІСТЬ?

Багато мам, посилаючись на брак часу, вважають за краще робити багато речей за свою дитину. В результаті до 14 років діти не можуть заправити ліжко або приготувати собі сніданок.

Якщо малюк проявляє інтерес до чогось, йому потрібно дати можливість бути самостійним і ініціативним.

Інтелектуальний розвиток відбувається паралельно з фізичним: коли формується моторика, дитина вчиться зав'язувати шнурки, одягатися, прибирати іграшки.

ЧИ ПОТРІБНО НАВ'ЯЗУВАТИ ДІТЯМ ГЕНДЕРНІ РОЛІ?

Коли дівчатка не хочуть вдягати сукні або спідниці, мами погіршують ситуацію, кажучи: «Вона як хлопчисько!». Якщо ви розслабитеся, не виключено, що в майбутньому у вашої дочки з'явиться подруга, яка навчить її носити спідниці і сукні. Якщо ваша дочка хоче займатися чоловічим видом спорту — в цьому немає нічого страшного. Головне, щоб це не відбилося на здоров'ї. Те ж саме і з хлопчиками. Якщо ваш син готує, підтримайте його. Але при цьому розвивайте в ньому чоловічі риси.

Коли я спостерігаю за іграми дошкільників, бачу, що вони вже дуже чітко на інтуїтивному рівні розподіляють соціальні ролі «тат» і «мам». Уникайте фраз «У майбутньому ти будеш повинен / на …». Ніхто не знає, як складеться їх життя. Якщо мама і тато однаково беруть участь у вихованні дітей, вони не стикаються з гендерними складнощами.

Ви запитували - ми відповіли

Життя кожної людини унікальне й неповторне. Життя - це безцінний дар, який людина одержує при народженні. Проте як вона зуміє розпорядитися цим даром - залежить від неї самої. Роблячи своє життя розумним та осмисленим, підпорядковуючи його великій меті, заповнюючи його самовідданою працею на благо людства, присвячуючи його іншим людям, людина сама...

Перші дні в дитячому садку для дитини завжди стресові. Нова обстановка, новий режим, нові люди ... Не загострюйте ситуацію, вимовляючи фрази, які ще більше погіршать стрес! Навіть, якщо ви говорите ці слова з найкращих спонукань. Вам здається, що саме вони допоможуть дитині налаштуватися на зміни в її житті. Однак, дуже часто ці фрази працюють...


Багато дорослих не бачать різниці між похвалою і заохоченням. Хоча різниця між ними існує, і чимала. Похвала в нашому суспільстві в основному направлена на людину, яка щось зробила: «Ти такий молодець - зумів закінчити чверть на відмінно». Такі твердження наводять на думку: «Чи буду я, як і раніше «хорошим», якщо мені не вдасться одержати одні...

Інформація для сайту взята зі сторінки фейсбук

https://www.facebook.com/dytyachyjpsyholog/ 

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати