ПІДГОТОВКА ДО ШКОЛИ

Перевірка готовності дітей до школи. Заняття на тему:" Світ дошкільника, світ школяра".

ЦІКАВІ ЗАНЯТТЯ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ

Для учнів 7 - го класу було проведено цікаве заняття : "Острів відчуттів" , метою якого було дізнатися більше про відчуття та пограти в цікаві ігри.

"Я, ти, ми друзі назавжди"

З учнями 1-го класу було проведено заняття "Я, ти , ми - друзі назавжди". Мета - зміцнення стосунків між учнями. Підсумок - маленька релаксація малюнка на вільну тему.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057399650259

"Подорож в країну "ПСИХОЛОГІЯ""

Тиждень психології.Психолог - читець людської душі. Що таке психологія, хто такий психолог, в чому різниця між психіатром та психологом? на всі ці питання ми відвовідали з учнями 4 - го класу на цікавому занятті: "Подорож у країну Психологія"

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057399650259

Дослідження адаптації

  • У процесі навчання у школі дитина проходить через ті чи інші кризові етапи, кожний із яких має свою специфіку, свої проблеми, що потребуют особливої уваги педагогів, батьків та психологічної служби навчального закладу. Одним із цих етапів є перехід учнів початкової школи у середню. Адаптація дитини до навчання у середній ланці школи відбувається не одразу, цей процес ускладнений різними чинниками такими як високим рівнем вимог до них з боку вчителів, батьків. Успіх (неуспіх) суттєво впливаєна мотивацію навчання. Фізіологічні особливості пубертатного віку визначають крайню емоційну нестабільність підлітка. Тому саме в цей періодє актуальним поняття Адаптації як процесу пристосування до нових умовчи вимог середовища, результатом якої має бути пристосування, що є показником життєвої компетентності індивіда. Звичайно ж, є діти, які легко йвільно вливаються в шкільну систему вимог, а є діти, які відчувають потребув допомозі вчителів, батьків, психолога. Саме педагоги, батьки, фахівц іпсихологічної служби мають допомогти дітям впоратися з цим непростиметапом. Тож для попередження можливих негативних явищ на даному етапі розвитку особистості школяра, виявлення труднощів адаптації практичним психологом проведено діагностику рівня адаптації учн6ів 5 класу до новихумов навчання в середній ланці. Дослідження проводилося протягом жовтня 2021 року. В дослідженні брали участь учні 5-го класу, в кількості - 23 осіби з 29-ти.

З метою підвищення обізнаності населення про ВІЛ-інфекцію та демонстрації міжнародної солідарності 8,9 -х класів закладу долучилися до акції червона стрічка, яку вони виготовили своїми руками та роздавали жителям громади, висловлюючи свою підтримку та співчуття тим хто хворий💙💛 Учням початкових класів була продемонстрована презинтація за...

з 25 по 30 листопада проходив конкурс малюнків "Світ без насилля!" Діти намалювали чудові та яскраві малюнки свого розуміння світу, у якому немає насилля!

Інколи дитині соромно розповісти про неприємну ситуацію, вона почувається винною. Але дитина має чітко знати - якщо інша людина робить неприємно - про це ніколи не варто мовчати! Кожна дитина має право на захист - завжди! У відео Катя на власному прикладі розповідає, що робити, якщо хтось робить тобі неприємно і погрожує. (Служба Порятунку Дітей ...

Домашнє насилля - це реальна проблема, яка існує в суспільстві і по всьому світу. Жертви домашнього насилля дуже часто мовчать про те, що відбувається в їхніх сім'ях. Пам'ятайте, що такі стосунки не є нормальними.

Б'Є НЕ ЗНАЧИТЬ ЛЮБИТЬ!!! 25 та 28 листопада з учнями 7 та 8 класу було проведено заняття " Ми проти насильства!". Розбирали типи насильства, говорили про міфи та реальність стосовно насилля. НЕ МОВЧІТЬ ПРО НАСИЛЬСТВО! ГОВОРІТЬ і вас обов'язково почують!"

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства. МИ ПРОТИ НАСИЛЛЯ!

Безпека в мережі інтернет

8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Учні 4 класу НВК "ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15"відповідально працювали над правилами, яких повинен дотримуватись кожен користувач мережі Інтернет на уроці з інформатики. Школярі дізналися, що мережа стала не просто системою комунікації, а й каналом розповсюдження ворожого та шкідливого й дуже часто жахливого контенту. Хочемо нагадати, що використання Інтернету є безпечним, якщо виконувати основні правила: Захистіть свій комп'ютер. Регулярно оновлюйте операційну систему.• Використовуйте антивірусну програму. Використовуйте брандмауер. Створюйте резервні копії важливих файлів. Будьте обережні при завантаженні нових файлів.Захистіть себе в Інтернеті• Будьте обережними, надаючи особисту інформацію. Думайте про те, з ким ви розмовляєте. Пам'ятайте, що в Інтернеті не все є надійним і не всі є чесними.

Профілактика вживання шкідливих речовин

 З 25 по 29 жовтня 2021р. пройшов тиждень антиалкогольної та антинаркотичної залежностей в школі- родині 15. На протязі всього тижня, (з 2- по 9 клас) проходили профілактичні заходи щодо попередження вживання різних шкідливих речовин учасниками освітнього процесу. На бесідах та відео лекторіях діти дізналися не тільки про школу алкоголю та тютюну для здоров`я (учні 5-9 класів), а й порівнювали вміст шкідливих добавок.Учні 2-4 класів згадували та закріплювали корисні звички!Педагоги ж взяли участь в бесіді на тему «Взаємозв'язок стресу та адикцій». На закріплення учні 5,6,8 класів долучилися до створення інформаційного стенду та виготовили інформаційні буклети і плакати. Разом ми сила! Здорові діти- здорова нація!

"НІ правопорушенням!"

В рамках профілактичних заходів щодо правопорушень, в школі-родині 15 психологічною службою було організовано зустріч з представником ювенальної поліції Міщенком Дмитром Васильовичем, який провів бесіду на тему: «Ні правопорушенням».В ході бесіди піднімалися теми булінгу, правил дорожнього руху, хуліганство та відповідальність, безпека в мережі інтернет та види відповідальності.Дякуємо нашій поліцї!Будьмо законопослушними!

Особисті кордони та як сказати "Стоп".


    Діти дорослішають, збільшується кількість друзів, знайомих і все важче визначити, хто друг, а хто просто знайомий в твоєму оточенні. 

      Учні 5 класу за допомогою «Сircles of relationships» визначили кола спілкування, кола стосунків. Це в майбутньому допоможе запобігти сексуальному домаганню, фізичному та психологічному насильству.

Все про дружбу і про друзів

Неможливо уявити шкільне життя без друзів. Учні початкової школи кожного дня навчаються взаємодіяти, приймати інших і себе, транслювати власні бажання, об'єднуватися та обирати різні інструменти взаємодії. І в цьому їм допомагають класоводи та працівники психологічної служби.

Формуємо адекватну самооцінку

1. 03. 2021

Самооцінка найактивніше формується саме в молодшому шкцільному віці та впливає на все подальше життя особистості. Самооцінка дітей напряму залежить від того, яке середовище їх оточує та як спілкуються з ними найближчі люди, адже їхній думці малеча довіряє, яка власне і формує дитяче уявлення про себе. На занятті учні дізналися що таке сомооцінка, якою вона муже бути та вчилися формувати позитивне ставлення як до себе так ідо однокласників. Позитивне емоційно-ціннісне ставлення молодшого школяра до себе, пов'язане із впевненістю у тому, що він хороший, є сприятливою основою для успішного формування адекватної самооцінки.

«Всі професії важливі всі професії потрібні!» 


«Всі професії важливі всі професії потрібні!».Всім відома фраза сьогодні звучить дещо застаріло, неактуально. Адже з розвитком суспільства, економіки та нових технологій виникає попит на нові послуги, а отже і появу нових професій!На занятті-консультації :«Ким стати?», «Я та професії» сьогодні говорили про різні професії та визначали професійний тип особистості за методикою Д. Голланда з учнями 9-го класу в рамках профконсультацій для учнів старших класів. Частині учнів ще складно визначитися з професією, тому діти прописали для себе те, чого ніколиб не робили та те,чим би хотіли займатися професійно.

Заняття провела практичний психолог Куцепал І.В.

Веселі канікули

Канікули - це не привід не спілкуватися. Тому учні 5 класу із задоволенням готували різдв'яні смаколики, а потім з таким же задоволенням смакували їх з чаєм.

Робота шкільної служби порозуміння

Велика відповідальність лежить на медіаторах та медіаторках шкільної служби порозуміння, адже саме вони не тільки допомагають вирішувати конфлікти, а ще й навчають учнів спілкуватися без насильства, поважати та розуміти один одного.

День Українського козацтва


Мабуть, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам'яті поколінь. Тож, козак в українській культурі - звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Учні 5 класу спробували себе в ролі сучасного українського козака.

А що ви знаєте про булінг?

 14 вересня в НВК-ЗОШ №15 відбувся профілактичний захід з протидії булінгу.

Це слово часто на слуху. Булінг- це агресивна свідома або несвідома поведінка однієї дитини, групи дітей, або будь кого з дорослих стосовно до іншої дитини або дітей, що виражається у фізичному або/та психологічному жорстокому ставленні. Існують різні види та причини булінгу.Куди йти та що робити?Про все це та багато іншого сьогодні учні школи- родини #15 дізнавалися та обговорювали з практичним психологом закладу. А також дякуючи педагогу організатору Сидоренко Ю. М.долучалися до флешмобу «долоньки». Ми проти булінгу!

Профконсультації. Як визначитися ким стати?Та чого ви хочете насправді?!


Перед сьогоднішніми абітурієнтами стоїть непростий вибір. Ринок праці диктує свої потреби з одного боку, з іншого на вибір майбутньої професії впливають батьки з сімейним установкам та очікуваннями, що діти продовжать очолювати сімейний бізнес чи опановувати ремесло. Та насправді чого хочуть майбутні абітурієнти? Якими якостями має володіти особистість щоб відчувати себе впевненим та конкурентноспроможним на ринку праці, працювати в задоволення? Все набагато простіше ніж ви думали!!!Сьогодні учні 11 класу шукали відповіді на ці та інші питання на міні профконсультації разом з практичним психологом закладу І. Куцепал.

11 лютого 2020 року - День безпечного Інтернету відзначається під гаслом "Разом для найкращого Інтернету". 

    Складно уявити сучасного підлітка, який не користується смартфоном, планшетом або комп'ютером. Для дітей ці девайси стали засобом для спілкування, розваг, навчання та пошуку інформації. Поряд із важливістю таких технічних засобів, вони несуть і певну небезпеку. Тож учні 6 класу вкотре нагадали собі правила безпечного користування інтернетом.

                      Соціальний педагог Т.Чайка

"В моїй сім'ї немає місця для насилля..."

    Під таким девізом пройшла зустріч з учнями 11 класу. В майбутньому вони теж планують створити сім'ї і мати дітей. Кожен з них має власний досвід виховання в сім'ї: позитивний і не дуже.  

    І тут головне пам'ятати, що сім'я - це місце, де дитина повинна почуватися в безпеці, відчувати любов і піклування. 

                       Соціальний педагог Т.О.Чайка

Компроміс - це...

 "Мудра людина завжди знайде спосіб, щоб не почати війну"

Ямамото І.,

адмірал флоту

    Прожити життя, не буваючи в конфліктних ситуаціях, просто неможливо ми весь час з ними стикаємося. Конфлікти бувають різні. Внутрішньоособистісні і міжособистісні, міжгрупові і соціальні, культуральні та багато інших.Сам же по собі конфлікт не добрий, не поганий - це просто неминуче зіткнення інтересів двох різних сторін. Але конфліктувати можна по-різному: конструктивно і деструктивно. Тож протягом листопада медіатори Шкільної служби медіації проводили бесіди з однокласниками та учнями закладу про конструктивні стилі вирішення конфліктів. 


Інформаційний куточок про дітей, що постраждали та загинули внаслідок воєнних конфліктів 

        Щонайменше півмільйона дітей загинули внаслідок збройних конфліктів за останні 4 роки. Діти помирають переважно від наслідків війни: голоду та відсутності медзабезпечення.

       Так, у середньому від військових дій щороку помирає 100 тисяч дітей. Дослідники назвали 10 країн, у яких діти найбільше страждали від конфліктів, це: Афганістан, Ємен, Південний Судан, Центральноафриканська республіка, Демократична Республіка Конго, Сирія, Ірак, Малі, Нігерія, та Сомалі, вказано в аналізі організації Save the Children.

      За даними моніторингової місії ООН, на 1 червня цього року на Донбасі втратили життя 147 маленьких українців: 98 хлопчиків , 49 дівчаток і поранено 363 дитини. Примітно, що 1 червня 2019 року прес-служба ВМС ЗСУ повідомила, що за 5 років війни на Донбасі російські окупанти вбили понад 240 українських дітей, ще 56 - без вісти зникли.

      Протягом війни в Сирії, з 2011 року, загинули близько 370 тисяч осіб. Серед них більше 112 тисяч цивільних осіб. Найбільше жертв війни в Сирії нарахували за 2014 рік. Тоді загинули 76 тисяч людей. У минулому році, 2018, кількість загиблих було найменшим за весь період війни - 19 тисяч 666 осіб, а в позаминулому 2017, - близько 33 тисяч. Варто зазначити, що серед загиблих - 20 тисяч 836 дітей.

Позиція

Міжнародну акцію "16 днів проти насилля" розпочато 25 листопада Інсталяцією з жіночого взуття в знак жалоби за жінками, що загинули внаслідок домашнього насилля.

Позиція
Позиція
Позиція

Всесвітній день дитини 

Ніде і ніколи,ні в одному місті світу,зірки не світять так яскраво і привабливо, як у місті дитинства....Зі святом нас усіх, бо у душі усі ми діти!!! 

Позиція
Позиція
Позиція
Позиція
Позиція

В рамках тижня толерантності, покращення відносин між учнями, запобігання булінгу 15 листопада учні 4 класу переглянули мультфільм про їжачка, обговорили наскільки поведінка оточуючих залежить від нас самих та виготовили чарівні окуляри, які дадуть змогу в інших бачити тількі позитивні риси характеру.

Позиція

В дитячому віці гра - це норма і дитина повинна завжди гратись, навіть тоді коли виконує серйозну справу.

А.С.Макаренко

      На сьогоднішній день досить великий відсоток дітей стикаються з булінгом у школі. Це явище є травмуючим як для жертви, так і для кривдиника та спостерігачів.

       Завдання педагогів у закладі освіти - протидіяти булінгу. Для цього протягом жовтня-листопада учні початкової школи грали в соціальну гру "Коржик".

       Мета цієї гри - розвиток уміння спілкуватися, домовлятися, вибачатися, просити про допомогу, робити і отримувати компліменти. Ці якості допоможуть дітям і в повсякденному житті.

      Особливість кожної гри полягає в тому, що її можна адаптувати під будь-який колектив дітей, ускладнити або спростити. Та й гра є найулюбленішою діяльністю молодших школярів.

Соціальний педагог Т.О.Чайка

Позиція

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати